۲۶ دی ۱۳۸۷

اُسترادیول، هورمونی که زنان را ناخواسته به خیانت میکشاند؟!

با بغض و در حالی که معصومیت توی نگاهش موج میزنه بهت میگه «عزیزم! باور کن دست خودم نبود...» و تو هر کاری که میکنی نمیتونی باور کنی، حتی اگه حقیقت داشته باشه...

***
به نقل از اخبار یاهو و طی گزارش منتشر شده در مجله علمی «Biology Letters»، محققین دانشگاه تگزاس در Austin با انجام آزمایشاتی موفق به کشف رابطه مستقیم بین میزان غلظت هورمون اُسترادیول «oestradiol» با قدرت باروری و شدت تمایلات جنسی در خانمها شده اند.

بر همین اساس و طبق نتایج دست یافته، این هورمون با بالا بردن قابلیت بارور پذیری در زنان باعث میشود که آنها به صورت ناخودآگاه احساس جذابیت بیشتری کرده، امیال جنسی بالاتری داشته، در پی یافتن شریکی با ژن های بهتر و قویتر بوده و در نتیجه دارای تمایل خاصی به برقرای روابط جنسی با مردان متعددی علاوه بر شریک جنسی دایمی خود باشند. جالبتر آنکه زنان با غلظت بالای این هورمون حتی در نظر مردان نیز از جذابیت خاصی برخوردارند!
همچنین شایان ذکر است که جذابتر یافتن زنان توسط مردان، به هنگام تخمک گذاری و در نیمه دوم دوره جنسی آنها از جمله مواردی است که قبلا توسط محققین به اثبات رسیده است.

پ.ن۱ : از ترجمه متنفرم!
پ.ن۲ : خیلی بعید میدونم که هیچ کدوم از خبرگذاریهای داخل ایران علاقه ای به اعلام همچین خبری داشته باشند، البته خب میشه واکنش احتمالی عامه مردم رو هم از شنیدن این قبیل اخبار پیش بینی کرد: «این کافرای خدانشناس هر روز یه زِرِ مفتی میزنن اما هر دری وری که میگن نباید باور کرد که! غلط میکنه اون بی غیرتی که میخواد با این اراجیف زنها رو به بی عفتی بکشونه! اصلا زنی که تمایلات ممایلات داشته باشه یعنی تعطیل، یعنی خراب!»
پ.ن۳ : خیلی بعید نیست که در آینده ای نه چندان دور شاهد باشیم که قشر لمپن تحصیل کرده تصمیم بگیره آزمایش میزان هورمونهای خونی رو هم در کنار گواهی سالم بودن بکارت از جمله شرایط ضمن عقد قرار بده! از این جماعت هر چی که بگی بعید نیست!

۸ نظر:

بارباپاپا گفت...

سلام دوستم میبینم که با دست پر اومدی :)
خوب مطلب جالبی بود اما کلا این قضیه هورمون ها یه کمی زیادی پیچیده س خیلی مدت زیادیه که منو به شدت مشغول خودش کرده.
مثلا اون مردی که به زنش خیانت میکنه و اصطلاحا دلش میخواد که خیانت کنه! هیچ فرق هورمونی با اون مردی که خیانت نمیکنه نداره؟
مثلا کسی که میترسه با کسی که شجاعه فرق هورمونی ندارن؟
ما میدونیم وقتی کسی عاشق میشه هورمونی به اسم اکسیتوسین در بدنش ترشح میشه و این هورمون در هنگام سکس هم ترشح میشه.
اما آیا زندگی همینقدر پوچه که همه چی هورمونیه و ما یه مشت عروسک هستیم که هورمونها بهمون حکومت میکنن؟
جواب سوال رو واقعا خودم نمیدونم عقلم میگه آره و دلم میگه نه نه هرگز!
به هر حال مطلب خوبی بود هر چند حال منو گرفت :)

نيلوفر گفت...

ممنونم دوست عزیز اما در مورد اینکه حالت گرفته شده نمیدونم چی بگم! این خبر دقیقا از همین منظر برام جالب بود و سعی کردم که اون رو بدون تحریف یا ابراز نظر شخصی فقط ترجمه کنم!
البته اگه نظر شخصی من رو بخوای، باید بگم کلا به اختیار و عدالت و ... خیلی اعتقاد ندارم چون توی زندگی هر کدوم از ماها عوامل و فاکتورهای زیادی نقش دارن که خیلی از اونها از کنترل و اراده ما خارج هستن، مثل وراثت، محل تولد، خانواده، هورمونها، محیط زندگی و ....
من نمیگم که ماها مطلقا عروسک های کوکی هستیم، اما میگم که ما انسانها توی زندگیمون مختار مطلق هم نیستیم! به نظر من همه ما عضو مجموعه بسیار بزرگی هستیم که هم ازش متاثر میشیم و هم روش تاثیر میذاریم، و این برای من یعنی تفاوت آدم شجاع با ترسو در ژنها، هورمونها، تجارب شخصی، نوع دیدگاه، محیط زندگی و سایر عواملیه که «خود درون» شخص رو شکل دادن و رو همین اصل هم نمیشه گفت که فردی مطلقا دارای فلان ویژگی هست یا نیست...
به هر حال این بحث طولانیه، اگه تمایل داشته باشی میتونیم بیشتر در موردش تبادل نظر کنیم :)

بارباپاپا گفت...

سلام دوستم :)
من خشمم رو نمیخورم،من همین که تصمیم میگیرم شروع کنم به خشم پراکنی! خودش یه هو رنگ میبازه،قبلا اینجوری نبودم الان چند سالیه در راستای بی حوصلگی اینجوری شدم
یعنی هر کاری میخوام بکنم اولش یه که چی؟! میگم همون باعث میشه که اینجوری بشه.خلاصه من خیلی بد توضیح دادم چون همه فکر کردن من میگم خشمم رو کنترل میکنم اما نمیکنم خودش خاموش میشه :)

بارباپاپا گفت...

من که بچه بودم مامانم میگفت فحش بدی تو دهنت فلفل میریزم،منم میدونستم که خالی میبنده و هر موقع با برادرم دعوا میکردم بهش فحش میدادم :))

بارباپاپا گفت...

در مورد حرف بد زدن به زبونی که طرف نمیفهمه :)
یکی از دوستام تعریف میکرد توی یه مهمونی توی فنلاند به یکی با لبخند به فارسی میگه گیلاسا رو از کجا دزدیدی؟
یارو فنلاندی بوده از این قولهای گنده ی به شدت بور
میگه ا تو ایرانی هستی مادر بزرگ منم ایرانیه گبلاس دیگه نیست از روی میز آخریه برداشتم :o
خلاصه شانس آورده که بچه مودبی بوده مثلا فرض کن اگر میگفت مادر.. گیلاسا رو از کجا دزدیدی دیگه نمیتونست بیاد برا من تعریف کنه ;)
به هر حال حواست رو جمع کن که همیشه هم نمیشه از روی قیافه فهمید که یارو زبونت رو نمیفهمه.از ما گفتن بود :))

بارباپاپا گفت...

در مورد جوابی که دادی
نظر شخصی جالب و منطقی داری
من دوست دارم بیشتر توضیح بدی اگه حوصله داشتی و درس نداشتی

بارباپاپا گفت...

راستی بابابزرگ خودتی من هنوز بچه م بیخیال شناسنامه این آیینه س که راست میگه :))

بارباپاپا گفت...

سلام دوست جونم
خوبی؟
پس کی مینویسی؟
تا کی از شر درسها راحتی؟ ;)